Projekty Architektoniczne Biur, Budynków, Domów, Wnętrz

Jasne kolory powiększają optycznie wnętrza i wprowadzają do nich optymistyczny nastrój. Kuchnia z lat 50. to miejsce niemal futurystycznym charakterze, wyposażone w najnowsze osiągnięcia techniki. W celu odtworzenia takiego looku w domu postaw na ekstremalnie proste meble i szlachetne materiały. Zastąp fikuśne meble prostymi, blog o urodzie , a na podłodze połóż laminat lub drewniane deski. Kuchnia ma być prosta, geometryczna i schludna. Dziś w internetowej dżungli natknęłam się na ten śliczny, klimatyczny dom w pobliżu Madrytu. Jego aranżacją zajął się profesjonalny architekt, który dostał dwie główne wytyczne - w domu miało być dużo naturalnego światła i otwarty plan, by rodzina mogła się komunikować i spędzać wspólne czas nawet będąc w różnych strefach domu.
Dom to zawsze spe³nienie marzeñ: w³asnej przestrzeni i niezale¿no¶ci, ciszy i ogrodzie. ¯eby jednak je zrealizowaæ trzeba siê uzbroiæ w cierpliwo¶æ, dodam anielsk±:). Ju¿ samo znalezienie w³a¶ciwego projektu to wyzwanie nie lada, ale za to jak¿e ekscytuj±ce! Gotowych projektów jest przeogromny wybór, a wci±¿ pojawiaj± siê nowe. W cyklu "Projekt:Dom" przedstawiê moich faworytów.
Kolory tego stylu to głównie praktyczne połączenie ciemnych, nieco mocniej nasyconych odcieni z jasną barwą pasteli. Ściany pomieszczeń bywają w tym stylu zazwyczaj wyłożone tapetą wyraźnym wzorze. W przypadku pomalowania ścian w pomieszczeniu dość często wykorzystywane bywają wzory określonego szablonu. Kolorystyka tego stylu to również umiejętnie połączony melanż kolorów. W wystroju wnętrza w tym stylu obowiązkowe są ciężkie zasłony w oknach z barwnymi wzorami kwiatów w formie dodatków na zasłonie.
Czas jednak udowodnił, że oświetlenie oparte na diodach LED w przypadku niektórych roślin i koralowców nie zawsze się sprawdza. To, co wydawało się na początku właściwe, nie zawsze dawało oczekiwane efekty w postaci właściwych przyrostów roślin i koralowców. Akwaryści świadomi plusów i minusów każdego z rozwiązań coraz częściej powracają do oświetlenia swoich zbiorników lampami ze specjalistycznymi żarnikami meta-halogenkowymi lub świetlówkami T5.
Baza, w zależności od naszych upodobań, może być neutralna albo kolorowa. Możemy wybrać wersję zachowawczą - wówczas ściany są białe, meble - stonowane, natomiast charakteru wnętrzu nadają dodatki. Możemy także postawić w całości na kolorowe szaleństwo - wówczas również ściany mają intensywne odcienie (mogą to być farby albo tapety), a dodatki jedynie podkreślają efekt barwnego wnętrza. Ja osoboście wolę wersję z białą bazą, która jest fantastycznym tłem dla wielobarwnego wyposażenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *